طراحی خط و تولید قطعات سرامیکی پیشرفته

طراحی خط و تولید قطعات سرامیکی پیشرفته


قطعات سرامیکی پیشرفته

قطعات سرامیکی در جوامع صنعتی مطرح شده اند و جای خود را در تولیدات صنعتی پیدا کرده اند، به صورتیکه کمتر صنعتی در جهان یافت می شود که در آن از قطعات سرامیکی استفاده نشود. استحکام بالا، سختی بالا، مقاومت به سایش بالا، مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون بالا، مقاومت بالای حرارتی، وجود برخی قابلیت های خاص الکتریکی در برخی سرامیک ها و ایجاد اشکال نسبتا پیچیده از مزایای استفاده از قطعات سرامیکی پیشرفته است.

در این زمینه شرکت های تولیدی، مجموعه های سرمایه گذاری یا واردکنندگان علاقه‌مند به تولید می توانند گروه خط را به عنوان بازوی خود جهت تولید، ایجاد دانش فنی، مهندسی معکوس، مشاوره و راه اندازی خطوط تولید مواد سرامیکی پیشرفته بدانند.
چالش‌های تولید قطعات سرامیکی پیشرفته

اگرچه این قطعات دارای استحکام بالایی هستند اما بسیار ترد و شکننده هستند و فرایند ساخت پیچیده ای دارند. از مهمترین مسائلی که در حین ساخت سرامیک ها مطرح می شود بحث بالابردن چگالی محصولات سرامیکی و عدم ترک داشتن آنهاست. برای این منظور نیاز است که تیم های کارشناس خبره ای جهت تولید این قطعات به کار گرفته شوند تا با بررسی شرایط تولید مناسب هر ماده سرامیکی بهترین روش تولید انتخاب شود. یک تیم خبره وظیفه انتخاب بهترین مواد، سایز مواد، گستردگی سایز پودرها، نحوه پودرسازی، میزان رطوبت و چسب، میزان نرخ حرارت دهی، دمای تف جوشی و سایر موارد مهمی که در هنگام تولید یک قطعه سرامیکی باید مد نظر قرار داد، را مورد توجه و بررسی قرار می دهد.

چرا گروه خط؟

گروه توسعه فناوری مواد خط با داشتن کادری مجرب و مشاورانی از بهترین اساتید دانشگاه های تهران، امیرکبیر، علم و صنعت و سایر دانشگاه ها؛ قابلیت انجام پروژه‌هایی در راستای تولید قطعات به شکل مهندسی معکوس یا تحقیقات جدید در جهت حصول دانش فنی برای تولید یک قطعه جدید را داراست.

آن چیزی که این مجموعه را از سایر مجموعه ها متمایز می کند آشنایی کامل این مجموعه با تولید کنندگان دستگاه‌ها و تجهیزات متفاوت صنعتی از شرکت های دانش بنیان و غیر دانش بنیان و همچنین ارتباط نزدیک با صندوق های پژوهش و فناوری جهت تسهیل در گرفتن وام یا سرمایه گذاری در طرح های مختلف است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *